Teleskop Sky-Watcher Synta N-203/1200 DOBSON 8 Pyrex ROZSUWANY (SKU: SW-1310) Dobsony opinie
Teleskopy »
 dla początkujących »
 refraktory »
 Newtona »
 Dobsony »
 komputerowe GOTO »
 Maksutowa (MAK) »
 Schmidta (SCT i SNE) »
 APO i ED »
 radioteleskopy »
 słoneczne »
 tuby optyczne OTA »
 teleskopy Askar »
 teleskopy Bresser »
 teleskopy Celestron »
 teleskopy cyfrowe »
 teleskopy GSO »
 teleskopy Meade »
 teleskopy Levenhuk »
 teleskopy Orion »
 teleskopy Sharpstar »
 teleskopy Sky Rover Optics »
 teleskopy Sky-Watcher »
 teleskopy Spinor Optics »
 teleskopy Svbony »
 teleskopy TS »
 teleskopy William Optics »
 teleskopy ZWO »
Teleskop Sky-Watcher Synta N-203/1200 DOBSON 8" Pyrex ROZSUWANY (SKU: SW-1310)
Dostępność: W MAGAZYNIE
Wysyłka w ciągu 24h lub odbiór w Warszawie lub Chorzowie
dostępne od ręki - oznacza prawdziwą dostępność fizyczną, do odbioru od ręki
Sky-Watcher
ZAMÓW DO PUNKTU ODBIORU:
Sklep internetowy:
 dostępne od ręki
Sklep w Warszawie: 1 szt.
 dostępne od ręki
Sklep w Chorzowie:
 brak produktu
Nowe, niższe raty (0,4% msc). Sprawdź wartość raty i kup już dziś:
Oblicz rate
Składany / rozsuwany teleskop lustrzany o średnicy 203 mm na montażu azymutalnym skrzyniowym typu Dobsona.
Teleskop wyposażony jest w precyzyjny wyciąg okularowy Crayforda pozwalający na używanie okularów w standardzie 2" i 1,25"
Zastosowania
Księżyc
planety
gromady gwiazd
mgławice
samoloty
Parametry techniczne
• System optyczny:reflektor Newtona
• Średnica zwierciadła:203 mm
• Ogniskowa obiektywu:1200 mm
• Światłosiła:1/6
• Dokładność wykonania zwierciadła:1/8λ
• Rodzaj szkła lustra:Pyrex
• Maksymalne użyteczne powiększenie:400x
• Wymiary:
  - średnica podstawy: 52 cm
  - wysokość podstawy od ziemi do końca paneli bocznych: 75 cm
  - średnica tubusu zewnętrzna: 23 cm
  - średnica tubusu wewnętrzna: 22 cm
  - długość tubusu w stanie do pracy: 110,5 cm
  - wysokość okularu przy tubusie ustawionym poziomo (h=0°): 83,5 cm
  - wysokość okularu przy tubusie ustawionym 45°: 111 cm
  - wysokość okularu przy tubusie ustawionym pionowo (h=90°): 116,5 cm
• Waga:17 kg
Wyposażenie
W zestawie znajdują się następujące akcesoria:
• Wyciąg okularowy Crayforda o średnicy 2" z redukcją 1,25" i gwintem T2
• Okulary PL 25 mm (pow. 48x) i 10 mm (pow. 120x)
• Montaż Dobsona (azymutalny skrzyniowy)
• Szukacz 8x50 z krzyżem
Gwarancja
60 miesięcy (5 lat) na mechanikę oraz 2 lata na elektronikę (gwarancja producenta)
Uwaga!
MATERIAŁY DODATKOWE
PRZECZYTAJ: ZANIM KUPISZ TELESKOP - PORADNIK DLA KUPUJĄCYCH
[PDF]
PRZECZYTAJ: KRÓTKI PORADNIK CZYSZCZENIA OPTYKI
[PDF]
PRZECZYTAJ: JAK POŁĄCZYĆ APARAT KOMPAKTOWY Z TELESKOPEM
PRZECZYTAJ: JAK POŁĄCZYĆ LUSTRZANKĘ CYFROWĄ Z TELESKOPEM
>> CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA <<
Pytanie: Czy średnica podstawy naprawdę wynosi 52 cm?
Tak, mierzyliśmy wielokrotnie (ostatni raz 19/02/2021). Średnica koła podstawy z uwzględnieniem poszerzających, ochronnych, czarnych taśm z tworzywa, jednakowo w 8" jak i 10" Dobsonach marki Sky-Watcher wynosi 52 cm.