Askar FRA600 600/5,6 APO fi=108 mm 108/600 quintuplet tuba astrofotograficzna z korektorem pola (AS108APO) teleskopy Askar opinie
Teleskopy »
 dla początkujących »
 refraktory »
 Newtona »
 Dobsony »
 komputerowe GOTO »
 Maksutowa (MAK) »
 Schmidta (SCT i SNE) »
 APO i ED »
 radioteleskopy »
 słoneczne »
 tuby optyczne OTA »
 teleskopy Askar »
 teleskopy Bresser »
 teleskopy Celestron »
 teleskopy cyfrowe »
 teleskopy GSO »
 teleskopy Meade »
 teleskopy Levenhuk »
 teleskopy Orion »
 teleskopy Sharpstar »
 teleskopy Sky Rover Optics »
 teleskopy Sky-Watcher »
 teleskopy Spinor Optics »
 teleskopy Svbony »
 teleskopy TS »
 teleskopy William Optics »
 teleskopy ZWO »
Askar FRA600 600/5,6 APO fi=108 mm 108/600 quintuplet tuba astrofotograficzna z korektorem pola (AS108APO)
Dostępność: W MAGAZYNIE
Wysyłka w ciągu 24h lub odbiór w Warszawie lub Chorzowie
dostępne od ręki - oznacza prawdziwą dostępność fizyczną, do odbioru od ręki
Askar
ZAMÓW DO PUNKTU ODBIORU:
Sklep internetowy:
 dostępne od ręki
Sklep w Warszawie: 2 szt.
 dostępne od ręki
Sklep w Chorzowie:
 brak produktu
Nowe, niższe raty (0,4% msc). Sprawdź wartość raty i kup już dziś:
Oblicz rate
Przyrząd ten cechuje się wysoką światłosiłą wynoszącą f/5,6, która może być dodatkowo zwiększona poprzez zastosowanie dostępnego oddzielnie, dedykowanego reduktora ogniskowej. Konstrukcja ta, zarówno pod względem mechanicznym (solidny wyciąg 4,2" z mikrofokuserem), jak i optycznym (duża średnica krążka pełnej iluminacji) została zoptymalizowana pod kątem współpracy z kamerami i aparatami wyposażonymi w matrycę pełnoklatkową.
Najważniejsze cechy tuby optycznej Askar FRA600 600/5,6 APO
• kwintuplet apochromatyczny z dwoma elementami ze szkła ED i wbudowanym dwuelementowym korektorem
• wyciąg o średnicy 4,2" pozwalający na zachowanie osiowości nawet przy dużym obciążeniu
• duża średnica krążka pełnej iluminacji wynosząca aż 66 mm gwarantująca pokrycie matrycy pełnoklatkowej
Parametry techniczne
• układ optyczny: kwintuplet apochromatyczny ED-APO z przerwą powietrzną
• ilość elementów ze szkła ED: 2
• średnica obiektywu: 108 mm
• ogniskowa obiektywu: 600 mm
• maksymalne użyteczne powiększenie: 324x
• światłosiła: f/5,6
• powłoka antyrefleksyjna: pełna powłoka wielowarstwowa (FMC)
• średnica krążka pełnej iluminacji: 66 mm
• wbudowany korektor pola: tak, dwuelementowy
• back focus: 160 mm od gwintu M91
• średnica wyciągu: 4,2", redukcja na 2" i 1,25"
• rodzaj wyciągu okularowego: rack & pinion z mikrofokuserem 10:1 i możliwością rotacji o 360°
• adapter do podłączenia kamery lub aparatu: M90x1 - M48x0,75 / M54x0,75 - M48x0,75
• stopka montażowa: Losmandy
• długość: tuby: 493 mm
• średnica tuby: 125 mm
• waga tuby: 6,5 kg
Elementy zestawu
• tuba optyczna Askar FRA600 600/5,6 APO
• pierścienie mocujące
• rączka transportowa
• stopka dovetail w standardzie Losmandy
• adapter okularowy M90 / 2"
• redukcja 2" / 1,25"
• dwusekcyjny adapter M90 / M48
• dokumentacja
• walizka transportowa ze stalowymi okuciami
Gwarancja
24 miesiące
Nasze testy
Zdjęcie testowe typu "multi-test", przy okazji sprawdzania:
• tuby Askar 108 FRA600 dla potencjalnego klienta
• reduktora dedykowanego do FRA600 (czy fajny)
• kamery ZWO 294 MM-P pod kątem kalibracji w związku z pojawiającymi trudnościami klientów
     (patrz: [Link w Astropolis] oraz [link BAZA WIEDZY teleskopy.pl]
• czy małe filtry - 1,25" - od ZWO "dają radę"
Nota bene: poniżej pełny setup. Warto zwrócić uwagę, że poza tubą (Askar FRA600 to półka astrofotograficzna średnia) i montażem (Sky-Watcher EQ6-R - to samo), pozostałe elementy należą do najtańszych (koło ZWO EFW 5x1,25", filtry ZWO HSO+IR 1,25", ZWO 178 MM do guidingu i ZWO 294 MM-P jako kamera główna). Dajemy pod rozwagę tym, którzy uważają, że sprzęt zastąpi rozumienie zasad astrofotografii i rzetelną obróbkę. Szczególnie miło zaskakują filtry ZWO, na które mało kto stawia, bo takie tanie.
• Obiekt: America Nebula / Pelican nebula, gwiazdozbiór Łabędzia (Cygnus)
• Teleskop główny: ASKAR FRA600 F5.6
• Kamery główne: ZWO ASI294MM Pro
• Montaże: Sky-Watcher EQ6-R Pro
• Teleskop prowadzący: ZWO Guidescope 60 mm / 280 mm
• Kamera guidująca, prowadząca: ZWO ASI 178MM
• Reduktory ogniskowej: ASKAR FRA600 x0.7 f/3.9 reducer
• Filtry: ZWO Ha 1.25" 7nm · ZWO S2 1.25" 7nm · ZWO O3 1.25" 7nm · ZWO IR/UV Cut 1.25"
• Akcesoria: ZWO EFW 1.25 x 5
• Daty: 18 czerwca 2021, 19 czerwca 2021, 20 czerwca 2021
• Klatki:
     - ZWO Ha 1.25" 7nm: 41x300" (3h 25') (gain: 120.00) -15C bin 2x2
     - ZWO O3 1.25" 7nm: 31x300" (2h 35') (gain: 120.00) -15C bin 2x2
     - ZWO S2 1.25" 7nm: 43x300" (3h 35') (gain: 120.00) -15C bin 2x2
• Naświetlanie: 9h 35'
• Darki: ~211
• Flaty: ~100
• Darki do flatów: ~100
• Średni wiek Księżyca (po nowiu): 8.80 dni
• Średnia faza Księżyca: 64.62%