|
|
Sklep internetowy:
● brak produktu
Sklep w Warszawie:
● brak produktu
Sklep w Chorzowie:
● brak produktu
|
|
Zestaw czterech filtrów kontrastowych księżycowo - planetarnych przeznaczonych zarówno do obserwacji wizualnych, jak i fotografii. Wiele struktur jest trudno dostrzegalne lub wręcz niemożliwe bez zastosowania filtrów.
• filtr #25A Red - czerwony, T=14%
Pomaga wyostrzyć pasy Jowisza, morza i czapy na Marsie; idealny do większych teleskopów.
• filtr #12 Yellow - żółty, T=74%
Filtr żółty dodaje kontrastu błękitom, poprawia czerwienie i żółcie przy obserwacji Jowisza i Saturna, poprawia też ogólny kontrast na Marsie i Księżycu.
• filtr #80A Blue - niebieski, T=30%
Popularny filtr poprawiający spiralne struktury pasów jowiszowych, w tym Czerwoną Plamę, poprawia też ogólny kontrast na Saturnie i Księżycu.
• filtr księżycowy ND96 13%
Filtr księżycowy neutralnej gęstości o transmisji 13%. Fitry ND "tną" równo całe widzialne widmo światła, dzięki czemu ilość światła docierająca do oka nie razi obserwatora - co jest typową sytuacją przy obserwacjach Księżyca większymi teleskopami.
Filtr ten bywa też stosowany przy obserwacjach Jowisza i Wenus, a także jako dodatkowy filtr przyciemniający przy obserwacjach Słońca (przy obowiązkowym filtrze słonecznym na obiektyw).
• oprawa: 1,25"
• optyka: szklana z pokryciem wysokiej jakości warstwami antyrefleksyjnymi
• oznaczenie: #07544
• seria produktowa: 4000
• producent: Meade USA
|