Side by side Losmandy plate 240mm PLUS (n.2 PLLMORVLP + PLLLOS240P) (PrimaLuceLab, SKU: PLLPDLOS240P) PrimaLuceLab opinie
 czyszczenie optyki »
 montaże i napędy »
 ochrona przed rosą »
 szukacze »
 torby i walizki »
 wyciągi »
 złączki i redukcje »
 pozostałe »
 kopuły astronomiczne »
 PrimaLuceLab »
Side by side Losmandy plate 240mm PLUS (n.2 PLLMORVLP + PLLLOS240P) (PrimaLuceLab, SKU: PLLPDLOS240P)
Dostępność: W MAGAZYNIE
Wysyłka w ciągu 24h lub odbiór w Warszawie lub Chorzowie
dostępne od ręki - oznacza prawdziwą dostępność fizyczną, do odbioru od ręki
PrimaLuceLab
ZAMÓW DO PUNKTU ODBIORU:
Sklep internetowy:
 dostępne od ręki
Sklep w Warszawie: 1 szt.
 dostępne od ręki
Sklep w Chorzowie:
 na zamówienie
Nowe, niższe raty (0,4% msc). Sprawdź wartość raty i kup już dziś:
Oblicz rate
Side-by-Side Losmandy plate 240 mm PLUS (PrimaLuceLab, SKU: PLLPDLOS240P) to kompaktowy zestaw do równoległego montażu dwóch instrumentów na montażu wyposażonym w zacisk Losmandy D. Pakiet łączy szynę Losmandy PLUS 240 mm z dwoma zaciskami Vixen + Losmandy clamp PLUS (PLLMORVLP), dzięki czemu przyjmuje zarówno dovetaile 100 mm (Losmandy D), jak i 45 mm (Vixen/GP). Idealne rozwiązanie dla konfiguracji teleskop + guider lub dwóch lekkich refraktorów.
Najważniejsze cechy zestawu
• szyna 240 mm w standardzie Losmandy D – zgodna z zaciskami EQ8, CGX-L, GM2000, AZ-EQ6 (z adapterem Losmandy) i innymi
• dwa zaciski Vixen + Losmandy PLUS – pewny chwyt dovetaili 100 mm i 45 mm, możliwość łączenia różnych instrumentów
• system PLUS: otwory Ø6,5 mm i gwinty M6 co 55 mm – łatwe przesuwanie zacisków i montaż dodatkowych akcesoriów (EAGLE, obejmy prowadzącego, płytki równoległe)
• aluminium 6061-T6, frezowane CNC, twarde anodowanie – wysoka sztywność i trwałość
• fazowane krawędzie stykowe – płynne wsuwanie płyty w zacisk montażu bez zarysowań
Elementy zestawu
• szyna Losmandy PLUS 240 mm (PLLLOS240P)
• 2 × Vixen + Losmandy clamp PLUS (PLLMORVLP)
Parametry techniczne
• długość szyny: 240 mm  • szerokość: 100 mm (Losmandy D)
• grubość profilu: 13 mm  • rozstaw otworów PLUS: 55 mm, gwinty M6 + otwory Ø6,5 mm
• wymiary jednego zacisku: 90 × 60 × 20 mm  • szerokość szczęk: 100 mm
• materiał: aluminium 6061-T6, anodowane twardo (czerwony PL)
• masa zestawu: ok. 1,2 kg
• kompatybilność dovetaili: Losmandy D (100 mm) i Vixen/GP (45 mm)
• producent: PrimaLuceLab – Włochy
Side-by-Side Losmandy PLUS 240 mm to lekkie, a zarazem sztywne rozwiązanie do mobilnych zestawów astrofotograficznych, w których liczy się możliwość jednoczesnego prowadzenia i fotografowania lub pracy z dwoma teleskopami przy zachowaniu modularności systemu PLUS.