Extender 22,5 mm ZWO M42M - M48F (SKU: ZWO M42-M48-22.5) dodatki opinie
Astrofotografia »
 astrografy tuby obiektywy »
 kamery astronomiczne »
 dla lustrzanek »
 dla kompaktów »
 dodatki »
Extender 22,5 mm ZWO M42M - M48F (SKU: ZWO M42-M48-22.5)
Dostępność: W MAGAZYNIE
Wysyłka w ciągu 24h lub odbiór w Warszawie lub Chorzowie
dostępne od ręki - oznacza prawdziwą dostępność fizyczną, do odbioru od ręki
ZWO
ZAMÓW DO PUNKTU ODBIORU:
Sklep internetowy:
 dostępne od ręki
Sklep w Warszawie: 8 szt.
 dostępne od ręki
Sklep w Chorzowie: 1 szt.
Pierścień pośredni (extender) ZWO M42M - M48F to jedno z podstawowych akcesoriów zalecanych dla kamery ASI2600 MM/MC Pro, którą można za jego pomocą podłączyć do koła filtrowego 7x36 mm. Zaletą takiego rozwiązania jest zachowanie back focusu wynoszącego 55 mm bez potrzeby stosowania off-axis guidera ZWO OAG-L.
Najważniejsze cechy pierścienia pośredniego ZWO M42M - M48F 22,5 mm
• umożliwia zbudowanie zestawu z kołem filtrowym EFW 7x36 i kamerami ASI 2600 MM/MC PRO bez potrzeby użycia szukacza pozaosiowego OAG-L
• zachowany wymagany back focus i optymalny dystans pomiędzy sensorem a filtrem
• kompatybilny z większością teleskopów wyposażonych w wyciąg z gwintem M48 lub M42
• precyzyjne wykonanie gwarantujące uzyskanie znakomitej ostrości obrazu
Parametry techniczne
• kompatybilne koło filtrowe: ZWO EFW 7x36
• kompatybilne kamery: ASI 2600 MM/MC PRO
• kompatybilne teleskopy: wszystkie z gwintem M48, dla gwintów M42 wymagany adapter M42-M48
• długość optyczna: 22,5 mm
• back focus po zamontowaniu: 55 mm
• gwint męski (strona koła filtrowego): M42x0,75
• gwint żeński (strona teleskopu): M48x0,75
• długość gwintu żeńskiego: 7,5 mm
• grubość: 26,5 mm
• średnica zewnętrzna: 50,8 mm
Elementy zestawu
• Extender 22,5 mm ZWO M42M - M48F