ASKAR FMA180PRO 40/180 APO ED teleskopy Askar opinie
Teleskopy »
 dla początkujących »
 refraktory »
 Newtona »
 Dobsony »
 komputerowe GOTO »
 Maksutowa (MAK) »
 Schmidta (SCT i SNE) »
 APO i ED »
 radioteleskopy »
 słoneczne »
 tuby optyczne OTA »
 teleskopy Askar »
 teleskopy Bresser »
 teleskopy Celestron »
 teleskopy cyfrowe »
 teleskopy GSO »
 teleskopy Meade »
 teleskopy Levenhuk »
 teleskopy Orion »
 teleskopy Sharpstar »
 teleskopy Sky Rover Optics »
 teleskopy Sky-Watcher »
 teleskopy Spinor Optics »
 teleskopy Svbony »
 teleskopy TS »
 teleskopy William Optics »
 teleskopy ZWO »
ASKAR FMA180PRO 40/180 APO ED
Dostępność: W MAGAZYNIE
Wysyłka w ciągu 24h lub odbiór w Warszawie lub Chorzowie
dostępne od ręki - oznacza prawdziwą dostępność fizyczną, do odbioru od ręki
Askar
ZAMÓW DO PUNKTU ODBIORU:
ASKAR FMA180PRO 40/180 APO ED
Sklep internetowy:
 dostępne od ręki
Sklep w Warszawie: 2 szt.
 dostępne od ręki
Sklep w Chorzowie: 1 szt.
Nowe, niższe raty (0,4% msc). Sprawdź wartość raty i kup już dziś:
Oblicz rate
Układ optyczny obiektywu Askar FMA180 pro to sekstuplet apochromatyczny z dwoma elementami ze szkła o obniżonej dyspersji. Ten kompaktowy refraktor o wysokiej światłosile, płaskim polu i średnicy krążka pełnej iluminacji wynoszącej 44 mm stanowi idealne narzędzie do astrofotografii z wykorzystaniem pełnoklatkowych aparatów lub kamer. W wersji pro zastosowano dodatkowo zintegrowany rotator ułatwiający idealne dostosowanie kadru, a także układ regulacji ostrości z wewnętrznym ogniskowaniem.
Kolejną zmianą względem poprzednika jest obecna w wersji pro stopka Vixen o długości 150 mm, ułatwiająca osadzenie tubusu na większości montaży, a także w gniazdach przeznaczonych do mocowania guidera.
Najważniejsze cechy obiektywu Askar FMA180 pro
• dwie soczewki ze szkła ED niwelujące powstawanie aberracji chromatycznych
• rotator o zakresie obrotu 360°
• wbudowany adapter do montażu filtrów 2"
Parametry techniczne
• konstrukcja optyczna: sekstuplet APO z przerwą powietrzną
• liczba soczewek ze szkła ED: 2
• ogniskowa: 180 mm
• średnica przedniej soczewki: 40 mm
• światłosiła: f/4,5
• mocowanie dodatkowego filtra: tak, filtr 2" mocowany na gwint M48x0,75
• ustawianie ostrości: manualne z wewnętrznym ogniskowaniem
• back focus: 55 mm
• średnica krążka pełnej iluminacji: 44 mm
• stopka mocująca: Vixen, 150 mm
• stopka szukaczowa: mały Vixen (możliwość zamocowania guidera)
• rotator: tak, 360°
• wyjście: M48*0,75 pod aparat / kamerę
• długość: 168 mm