Zestaw 6 filtrów planetarnych 1,25 (Baader 2458300) filtry planetarne opinie


Polski English  
Telefony (pn - pt: 10 - 17, sb: 9 - 13)     Warszawa : 22 374 3140,   22 374 0607,   501 419 827
Polski English
teleskop
Astronomia Optyka Technologia
   Szukaj    
 
   Koszyk więcej    
0 przedmiotów
   Kategorie    
Teleskopy » (555)
 
Lornetki » (759)
 
Lunety » (253)
 
Mikroskopy » (359)
 
Astrofotografia » (330)
 
Okulary astronomiczne » (400)
 
AstroAkcesoria » (863)
 
 czyszczenie optyki (15)
 
 filtry » (251)
 
  filtry planetarne (94)
 
  filtry mgławicowe (47)
 
  filtry do CCD (5)
 
  filtry słoneczne (42)
 
  filtry Baader (28)
 
  filtry 1,25'' (58)
 
  filtry 2'' (41)
 
 montaże i napędy (202)
 
 programy
 
 szukacze (53)
 
 torby i walizki (67)
 
 wyciągi (23)
 
 złączki i redukcje » (105)
 
 pozostałe (155)
 
 kopuły astronomiczne (2)
 
Noktowizory » (321)
 
Termowizja » (114)
 
Celowniki » (305)
 
Dalmierze » (65)
 
Latarki » (152)
 
Lupy » (114)
 
Kamery sportowe i drony » (507)
 
Statywy » (145)
 
Czyszczenie optyki (34)
 
Publikacje » (123)
 
Outdoor i łowiectwo » (347)
 
Gadżety » (183)
 
FotoAkcesoria » (165)
 
Oprogramowanie (3)
 
Używane i inne » (9)
 
NOWOŚCI  (3)
 
   Wysyłka    

 
Wysyłka Pocztex Ekspres 24

• Kurier Pocztex: 10 zł
• Kurier Pocztex + pobranie: 15 zł
 


 
Wysyłka kurierem

• Kurier UPS: 19 zł
• Kurier UPS + pobranie: 25 zł

 
   Sklep w Warszawie    
Mapa dojazdu
 
WARSZAWA, ul. Grochowska 8-B
pn-pt:10 - 17, sb:9-13
   Sklep w Chorzowie    
Mapa dojazdu
 
CHORZÓW, ul. Katowicka 56
pn-pt:10 - 17, sb:9-13
   O firmie    
Kontakt/O firmie
Dostawa i zwroty
Ochrona prywatności
Polecane produkty
Regulamin
   Waluta    
   Język    
Polski English

Zestaw 6 filtrów planetarnych 1,25" (Baader #2458300)
 

Zostało tylko sztuk: 1
 
Dostępność: W MAGAZYNIE

Wysyłka w ciągu 24h lub odbiór w Warszawie lub Chorzowie 

- oznacza prawdziwą dostępność fizyczną, do odbioru od ręki


 
1059 zł
cena netto: 860,98 zł

na raty od: 27 zł
 

Zestaw 6 filtrów planetarnych 1,25\" (Baader #2458300)
Sklep internetowy:
W magazynie!!!

 
Sklep w Warszawie:
Na zamówienie

 
Sklep w Chorzowie:
W magazynie!!!
Ten produkt dostarczamy bezpłatnie kurierem (za pobraniem i przy wpłacie na konto). Zakupione równocześnie artykuły też wyślemy GRATIS !

 
 
 
 
Nowe, niższe raty (0,6% msc). Sprawdź wartość raty i kup już dziś:

 
Oblicz rate

 

 

Zestaw filtrów barwnych firmy Baader Planetarium o średnicy φ = 1,25" zapewnia najwyższy poziom jasności obrazu, jak również pozwala znacząco zredukować ilość światła rozproszonego w urządzeniu obserwacyjnym bez poświęcania ostrości obrazu przy dużych powiększeniach wymaganych przy obserwacji delikatnych szczegółów na tarczach planet.
 
Wszystkie powierzchnie filtrów polerowane są mechanicznie do jakości optycznej, zgodnie z wymaganiami tolerancji płasko-równoległości na poziomie ułamkowej części długości fali świetlnej. Tolerancja ta dalece przewyższa osiągi substratów produkowanych w technologii polerowania płomieniowego, stosowanej przy produkcji tańszych filtrów. Polerowanie mechaniczne gwarantuje idealną równoległość obydwu powierzchni substratu z dokładnością do 30″ (sekund kątowych), co całkowicie wyklucza możliwość wystąpienia efektu podwojonego obrazu. Ponadto, wszystkie powierzchnie optyczne filtrów powlekane są wysokiej jakości, siedmiowarstwowymi powłokami przeciwodbiciowymi Phantom Group, które znacząco redukują straty związane z odbiciem promieni świetlnych od powierzchni filtra do poziomu zaledwie 0,25%.
 
Filtr ciemnoniebieski
 
Filtr ciemnoniebieski jest używany do obserwacji tarczy Jowisza. Odcinając barwę czerwoną i pomarańczową powoduje on przyciemnienie szczegółów takich jak pasy, pozwala on dostrzec Wielką Czerwoną Plamę. W przypadku tych obiektów pozwala on na wyróżnienie ostrych granic pomiędzy jasnymi strefami a pasami. W przypadku obserwacji Marsa filtr ten przydaje się do obserwacji czap polarnych przyciemniając silnię powierzchnię planety i wywołując duży kontrast pomiędzy powierzchnią a czapami. Niekiedy też w filtrze tym widoczne są burze pyłowe. Na Saturnie poprawia się widoczność delikatnych szczegółów, bardziej kontrastowo widoczne są też pierścienie planety. W przypadku Wenus użycie tak ciemnego filtra może przynieść poprawę jakości obrazu. Jest to filtr który stwarza największe szanse na wizualne obserwacje delikatnych struktur tworzonych przez chmury. Przy obserwacjach komet filtr niebieski pozwala na poprawę widoczności warkocza jonowego.
 
Filtr jasnoniebieski
 
Filtr jasnoniebieski jest jednym z najczęściej wykorzystywanych filtrów. Jest to bez wątpienia najlepszy filtr do obserwacji Jowisza i Saturna. Na Jowiszu wzmocnieniu ulegają szczegóły pasów równikowych oraz Wielkiej Czerwonej Plamy. Na Saturnie uwidocznione zostają pasy jak też obszary okołobiegunowe. Filtr jest bardzo przydatny przy obserwacjach Marsa – pozwala on na dostrzeżenie występujących od czasu do czasu wysokich chmur, poprawia też widoczność czap polarnych przyciemniając powierzchnię planety. Zalecany do obserwacji Merkurego gdzie poprawia widoczność trudnych w obserwacjach detali na powierzchni tej planety. W przypadku Wenus filtr umożliwia dostrzeżenie delikatnych struktur w pokrywie chmur. Ciekawym zastosowaniem filtra może być obserwacja gwiazd podwójnych przy wyraźnej różnicy barw. Pomarańczowy silniej świecący składnik może zostać przyciemniony niebieskim filtrem przez co rozdzielenie układu na składniki staje się łatwiejsze. Filtr poprawia widoczność szczegółów na tarczy Księżyca, uwidacznia też warkocz jonowy przy obserwacjach komet.
 
Filtr zielony
 
Jeden z podstawowych filtrów do obserwacji Marsa. Jako że ma on barwę przeciwną do barwy powierzchni planety wywołuje on ogromny kontrast pomiędzy czapami polarnymi a resztą tarczy marsjańskiej. Na w ten sposób skontrastowanej planecie widoczne są też występujące niekiedy burze pyłowe. Na planecie Wenus istnieje szansa na dostrzeżenie słabych struktur w górnej pokrywie chmur. Filtr odcina zarówno barwę niebieską jak i barwę czerwoną przez co znacząco poprawia widoczność pasów na tarczy Jowisza i Saturna. Na Saturnie rozjaśniane są też jaśniejsze detale w pasach jak też obszary okołobiegunowe. Przy obserwacjach Księżyca zauważalny jest wzrost ostrości szczegółów.
 
Filtr żółty
 
Filtr ten przydatny jest przy obserwacjach Marsa uwidaczniając zabarwione na niebieskawo ciemne obszary powierzchni marsjańskiej takie jak morza i kanały. Obiekty te silnie kontrastują z jasnymi obszarami pustynnymi. Poprawia się widoczność krawędzi obłoków pyłu podczas burz pyłowych. Na Jowiszu i Saturnie poprawia się widoczność wszelkich niebieskawo zabarwionych detali. Dobrze sprawdza się w obserwacjach jasnych stref między pasami i obszarów polarnych. W przypadku obserwacji przez duże teleskopy liczyć można na poprawę widoczności szczegółów na planetach takich jak Uran i Neptun. Filtr żółty poprawia widoczność warkocza pyłowego w przypadku obserwacji komet, poprawia też kontrast przy obserwacjach Księżyca w przypadku teleskopów o średnicy zwierciadła głównego większej niż 15 cm.
 
Filtr pomarańczowy
 
Filtr ten znakomicie sprawdza się przy obserwacjach planety Mars. Przyciemnia on obszary zabarwione na zielonkawy odcień, w szczególności poprawia widoczność granic mórz marsjańskich. Przy obserwacjach Jowisza i Saturna możliwa jest obserwacja dodatkowych szczegółów w pasach tych planet. Filtr pomarańczowy znakomicie poprawia kontrast przy obserwacjach Księżyca. Interesujące może być wykorzystanie filtra pomarańczowego do dziennych obserwacji planet takich jak Wenus czy Merkury – filtr ten przyciemnia bowiem tło nieba. Przy obserwacjach teleskopami o dużej średnicy filtr ten pomocny będzie do wyróżnienia struktur w warkoczu pyłowym oraz w głowie komety. Przy obserwacjach Słońca stosuje się go jeśli chce się uzyskać właściwe odwzorowanie barw, gdy używamy filtra słonecznego z mylaru.
 
Uwaga: filtr tego typu nie nadaje się do obserwacji Słońca bez użycia dodatkowej folii lub filtra obiektywowego Baader Planetarium AstroSolar® o gęstości optycznej nie mniejszej niż OD=5,0. Dla teleskopów o dużych aperturach obraz Słońca na pełnej aperturze może się wydawać bardzo jasny.
 
Filtr czerwony
 
Filtr czerwony silnie blokuje barwę zieloną i niebieską. Taka właściwość jest bardzo przydatna przy obserwacjach planety Jowisz. Widoczne tam niebieskawe struktury są wyraźnie przyciemniane i wyraźnie odcinają się od pozostałej części tarczy. Przydatny w obserwacjach czap polarnych i mórz marsjańskich pod warunkiem wykorzystania z teleskopem o średnicy zwierciadła głównego powyżej 20 cm. Ciekawe efekty uzyskuje się przy obserwacjach planety Wenus. Filtr ten redukuje silne światło tej planety, jak również pozwala uwidocznić pewne struktury w pokrywie chmur. Filtr przydatny jest przy obserwacjach planet wewnętrznych na jasnym niebie – Merkury może być obserwowany wcześniej i wyżej nad horyzontem dzięki przyciemnieniu tła nieba i podobnie sytuacja wygląda z obserwacjami planety Wenus.

SKŁAD ZESTAWU

#2458302 filtr Baader Planetarium ciemnoniebieski
#2458303 filtr Baader Planetarium jasnoniebieski
#2458304 filtr Baader Planetarium zielony
#2458301 filtr Baader Planetarium żółty
#2458306 filtr Baader Planetarium pomarańczowy
#2458307 filtr Baader Planetarium czerwony


 

 

 


Recenzje
 
pdf
    Klienci, którzy kupili ten produkt byli zainteresowani także tymi produktami:    

[FILAST125ZEST6_BAA]